Бајден го повика Фаучи да биде дел од неговиот тим

4 копии

Сузан Рајс ќе биде советник за внатрешна политика во Белата куќа, одлучи новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден. Афроамериканката Сузан Рајс (56), ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден го претстави новиот план за сузбивање на пандемијата на коронавирус во првите 100 дена од неговото владеење. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Демократите во САД вчера во Народното собрание предложија закон со кој се наложува вакцинацијата против Ковид-19 да биде задолжителна во Њујорк. Предложениот ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Планот на новата администрација е масовна дистрибуција на вакцини за во првите сто дена од мандатот да има сто милиони вакцинирани Директорот на Националниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Водечкиот епидемиолог во САД, Ентони Фаучи предупреди на нов пораст на заболени од коронавирус после Божиќ, а смета дека тој период ќе биде потежок од оној ...
| | веќе видена | слични

СЗО оценила дека епидемиолошката ситуација во САД е шокантна, имајќи ја предвид состојбата во која се наоѓа здравствениот систем. Директорот на одделението за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Опозицијата не се консултира за ниту едно битно прашање, тука е прашањето за Бугарија, прашањето за образовните реформи и итн. Нема прашање кое што ја тангира ...
сите 717 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 494 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 293 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден го повика Фаучи да биде дел од неговиот тим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: