Атп Лондон: во полуфиналето Федерер-Ферер и Бердих-Цонга

Швајцарецот со 2:1 во сетови го совлада Жо-Вилфред Цонга во финалето на завршниот Мастерс во Лондон, освојувајќи го трофејот на овој турнир по рекорден шести ...
| | веќе видена | слични

Роже Федерер е најуспешниот тенисер во историјата на АТП-шампионатите, откако денеска стигна до својот шести трофеј на завршните турнири. Со тоа, Федерер ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атп Лондон: во полуфиналето Федерер-Ферер и Бердих-Цонга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: