Каде се 1 милијарда евра од заемите за кои опозицијата даде согласност (ВИДЕО)


Да не заборавиме дека Гордана Димитриеска-Кочоска (Како заменик технички министер за финансии) потпиша една милијарда евра пари за нови задолжувања кои требаше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното гостување во „Студио 10“ на ТВ 24 истакна дека не постои никаков договор со Заев затоа што тој и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас сум единствениот кој што се бори и стои на браникот на криминалот. Ова го изјави лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешшното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во „Студио 10“ на ТВ 24 утрово излезе со обвинувања дека премиерот Зоран Заев ветувал исполнување на бугарските ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Во денешното издание на дебатната емисија “Студио 10” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за погрешните одлуки на Зоран ...
| | веќе видена | слични

На утринската емисија „Студио 10“ во Телевизија 24 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека со Зоран Заев нема европска иднина, ниту ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека вчерашното гласање за доверба на владата е само обид да се дисциплинира она мнозинство. ...
сите 281 | | | веќе видена

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 190 | | | веќе видена

На темата за која Георгиевски излезе јавно, Бучковски изјави дека за истото се разговарало меѓу нив уште пред тој да биде именуван за специјален претставник на ...
сите 190 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 443 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 328 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде се 1 милијарда евра од заемите за кои опозицијата даде согласност (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: