Мицкоски: Каде се парите од новото задолжување кои требаа да се искористат за здравствената криза


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил вели дека буџетот за 2021 нѐ враќа една година назад и праша каде се парите од новото ...
| | веќе видена | слични

Според пораките и ликовите на учесниците на средбата меѓу ЕУ амбасадорот во Скопје и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ разговорот не минал во многу пријатна атмосфера. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски остварил средба со претставникот на ЕУ во Македонија, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со претставникот на ЕУ во Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не е европски Македонија да се условува за нејзиниот јазик, идентитет и историја, кои се дел од личната карта на еден народ. Македонија има право на своите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на партијата, Александар Николовски се сретна со амбасадорот на Европската унија во ...
| | веќе видена | слични

На состанокот стана збор за моменталната политичка состојба во Македонија, како и за ветото на Бугарија, со што се создаде пречка на нашиот пат кон ЕУ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното гостување во „Студио 10“ на ТВ 24 истакна дека не постои никаков договор со Заев затоа што тој и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 524 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 427 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 505 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 655 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Каде се парите од новото задолжување кои требаа да се искористат за здравствената криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: