Бугарскиот опозиционер Антон Кутев: Ќе биде залуден секој договор, ако не ги убедиме Македонците дека сме им пријатели


Антон Кутев, пратеникот од Бугарската социјалистичка партија, смета дека секој постигнат договор ќе биде залуден доколку Бугарите не ги убедат Македонците дека ...
| | веќе видена | слични

Бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева вели дека најголемиот проблем во односите со Северна Македонија се недоволните гаранции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Бугарскиот став за Северна Македонија како целина е точен, добро аргументиран, единствениот можен. Сепак, има два сериозни недостатоци. Првиот е дека ...
| | веќе видена | слични

Може ли социолошка агенција да има само еден вработен, а често да објавува репрезентативни анкети за национално мислење? И дали овој еден вработен може да има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската национална телевизија (БНТ) ќе развива добрососедски односи со Македонската радио телевизија (МРТ). Ова го објави генералниот директор на БНТ, Емил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот на бугарската влада, Красимир Каракачанов најави дека Бугарија во дополнителен анекс кон договорот за добрососедство бара да се внесат конкретни ...
| | веќе видена | слични

Кога ја формиравме програмата за управување и кога тргнавме да го потпишеме договорот од 2017 година со РС Македонија, мојот став и на ВМРО беше многу јасен. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата веќе ги собира потписите за повлекување на Законот за попис кој веќе ја помина собраниската процедура. За сега објаснувањето од најголемата ...
сите 518 | | | веќе видена

Актуелниот европски шампиона Шпанија стигна до рутинска победа над Уругвај од 28-23 во натпревар од второто коло во групата 1 од главната фаза на Светското ...
сите 555 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 297 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 64 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 103 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарскиот опозиционер Антон Кутев: Ќе биде залуден секој договор, ако не ги убедиме Македонците дека сме им пријатели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: