Интервју Теохаров: Покриени трошоци за породување, целосно лекување дома и во странство за вработените со приватното здравствено осигурување - компаниите имаат двојна корист


Пазарот на приватно здравствено осигурување ќе доживее значителен подем, а се повеќе компании ќе пројават интерес дополнително да ги осигуруваат своите ...
| | веќе видена | слични

Зад бројките и статиските на заболени и оздравени од коронавирусот се човечки суштества кои што не само физички, туку и психички и емотивно се трудат да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако гледаме во апсолутни бројки би се согласил дека е во подем бројката на починати, меѓутоа ако ја компарираме со вкупниот број на активни случаи сепак има ...
| | веќе видена | слични

„One Hospital“, чија прва болница е лоцирана во западниот регион на Македонија, обезбедува најсовремени здравствени услуги со докажан медицински персонал и ...
| | веќе видена | слични

Бројот на граѓани кои претходниот месец се обиделе да си го одземат животот преку различни обилици на труење пораснал за 20 проценти во однос на истиот месец ...
| | веќе видена | слични

Докторот од Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски за Тв Алфа вели дека ако се оствари изнајмувањето викендици што се нудат по огласите, и највеќе младите ...
| | веќе видена | слични

Ако се оствари тоа изнајмување викендици што се нудат по огласите, и највеќе младите се залетаат, ќе има уште повисока бројка на новозаразени и здравствениот ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на актуелната тема врзана за Ковид 19, во општественото окружување се наметнуваат и други здравствени прашања. Имено, менталното здравје на луѓето ...
| | веќе видена | слични

ПОСЛЕДНАТА ГОЛЕМА БИТКА СО НЕВИДЛИВИОТ НЕПРИЈАТЕЛ Деновиве кога бројките на новоинфицирани и починати од SarsCov-2 во многу европски и други држави од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на Токсикологија, Нико Беќаровски на својот фејсбук профил апелира до граѓаните да ги жртвуваат новогодишните и божиќни собирања, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју Теохаров: Покриени трошоци за породување, целосно лекување дома и во странство за вработените со приватното здравствено осигурување - компаниите имаат двојна корист

Од:
До кого (е-маил):
Порака: