Колкава плата сакаат граѓаните на Македонија, БиХ, Хрватска и на Србија? Еве што одговорија

Кога станува збор за висината на платата со која би биле задоволни, најголеми очекувања во регионот имаат граѓаните на Хрватска - во просек над 1.200 евра. ...
| | веќе видена | слични

 За жал, уште живееме во свет каде што постои полова нееднаквост, а слично како жените, и мажите се соочени со бројни стереотипи и нереални очекувања ...
| | веќе видена | слични

Спротивно на популарното (женско) мислење, еден дел од телото што го кријат жените поради несигурност е токму она што мажите навистина го сакаат. Еден дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувањето спроведено од администраторите на „Незаконски средби“, најпознатата веб-страница за венчавки во Велика Британија, ја покажа вистинската причина ...
| | веќе видена | слични

Останато

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 179 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 108 | | | веќе видена

Шведска има систем, цврста и подвижна 6-0 зона што функционира како по учебник. Талески и Кузмановски уште еднаш покажаа дека заедно не можат да функционираат ...
сите 112 | | | веќе видена

Поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска на денешното рочиште за настаните од 27-ми април во Собранието, негираше дека ВМРО-ДПМНЕ била ...
сите 88 | | | веќе видена

Независната угостителска комора бара унифицирани протоколи и препораки за работа во услови на пандемија, но не се согласува со ограничувањето на работното ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колкава плата сакаат граѓаните на Македонија, БиХ, Хрватска и на Србија? Еве што одговорија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: