Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?


4 копии

Претседателот на Сојузот на средношколци ССРСМ, Бленди Ходаи по средбата со министерката за образование и наука, Мила Царовска ќе одржи прес-конференција пред ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Министерството за внатрешни работи (МВР) одржува прес-конференција по синоќешната акција во скопско Арачиново ВО ЖИВО I Прес-конференција на ...
| | веќе видена | слични

Додека другите ја осудуваат поради преголемиот број на деца, таа се надева дека ќе дојде до бројката од петнаесет деца. Мајката на единаесет деца не го ...
| | веќе видена | слични

Времето на празниците се ближи, а поради препораките за седење дома ни преостнува само да се затвориме во топлиот дом и да уживаме во гледањето на филмови… ...
| | веќе видена | слични

Косовската влада денеска формираше Работна група за формирање на институт за истражување на воени злосторства за време на последната војна во Косово. Како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: