Димитриеска-Кочоска: Колку амбулантни возила набавија Заев и Филипче со заемот од милијарда евра?


Димитриеска-Кочоска: ДИК донесе решение со кое ги отфрла обвинувањата на Филипче Гордана Димитриеска- Кочоска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
| | веќе видена | слични

„Ако не им дадев на судиите 20.000 евра сега ќе лежев затвор“, „Ако не требаше да дадам 300 евра за испит, сега ќе си купев нов мобилен“, „Ако не морав да ...
| | веќе видена | слични

Во денешното издание на “Утрински брифинг” кај Сашо Ордановски, гостуваше премиерот Зоран Заев кој зборуваше за уделите на неговото семејство во многубројните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев во гостувањето во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ ги отфрли обвинувањата за вмешаноста на неговото семејство во пропаѓањето на ...
| | веќе видена | слични

На денешното гостување во Утрински брифинг, премиерот Зоран Заев, потврдува дека неговиот брат Вице Заев е директно поврзан со пропаднатата Еуростандард банка. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во гостувањето во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ ги отфрли обвинувањата за вмешаноста на неговото семејство во пропаѓањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција ги потсети граѓаните на фамозните 13 милиони евра кои фамилијата Заеви ги ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи за тоа што направи владата во изминатите 100 дена на денешната прес конференција рече дека одвен ...
| | веќе видена | слични

Да не заборавиме дека Гордана Димитриеска-Кочоска (Како заменик технички министер за финансии) потпиша една милијарда евра пари за нови задолжувања кои требаше ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил вели дека буџетот за 2021 нѐ враќа една година назад и праша каде се парите од новото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 601 | | | веќе видена

Почитувани, Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 76 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 725 лица ...
сите 465 | | | веќе видена

Во однос на граѓаните кои немаат државјанства, со став излезе Хелсиншкиот комитет за човекови права (ХК). Тие подготвија правно мислење во однос на ...
сите 204 | | | веќе видена

Денеска на седница на Влада е Законот за здравствена заштита со чии измени предлагаме цените во приватните болници да бидат изедначени со референтните цени ...
сите 112 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 58 | | | веќе видена

Ситуацијата е сериозна и во овој момент имаме благо зголемување на притисокот врз ковид-центрите, односно во текот на вчерашниот ден имало поголем број на нови ...
сите 251 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Вчера имавме онлајн состанок на кој разговаравме со членовите од Антикорупциска комисија за одредени предмети, ситуации, посебно поврзани со Деталните ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска-Кочоска: Колку амбулантни возила набавија Заев и Филипче со заемот од милијарда евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: