Време: Облачно со повремен слаб дожд


20 копии

Охрид, 10. декември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува ...
| | веќе видена | слични

Голема бура на Јадранот. Во целото крајбрежје е прогласена состојба на вонредно предупредување од највисок степен – црвен метеоаларм, а времето, најавуваат ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија деновиве имаме врнежливо време, а според синоптичарите и во следните денови ќе имаме врнежи. Според агрономот Иван Зафировски од Битола, ако во ...
| | веќе видена | слични

Времето денес во нашата држава ќе биде облачно со врнежи од дожд кој локално ќе бидат поинтензивни и се очекува да наврнат над 40 л/м2 воден талог, додека на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Охрид, 9. декември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде облачно со пообилни и на места поројни врнежи од дожд (над 20 л/м2), а на повисоките планини од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на крајот на оваа или на почетокот на следната недела најавува старт на собирањето на потписи против Законот за ...
сите 455 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 171 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Македонија ќе добие нов селектор откако од РФМ се одлучија да ја прекинат соработката со досегашниот предводник на сениорите, ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Облачно со повремен слаб дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: