Лига Европа: Адеми со Динамо ја мина групната фаза, Наполи и Елмас ќе бараат шанса во последното коло


Македонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми обезбеди „европска пролет“ со Динамо Загреб во Лигата на Европа (ЛЕ), додека неговиот репрезентативен ...
| | веќе видена | слични

Во Неапол повторно се загрижени откако пак има случаи позитивни на корона-вирус. Репрезентативецот на Косово, Амир Рахмани, и албанскиот репрезентативец Елсејд ...
| | веќе видена | слични

Со денешните мечеви од последното коло во Лигата на Европа ќе се комплетираат возбудувањата за 2020 година во двете елитни натпреварувања на УЕФА. Уште само ...
| | веќе видена | слични

На Наполи му е потребен бод за да го потврди пласманот во следната фаза од Лига Европа, а клубот информира за нови позитивни случаи на ковид-19. Италија Елсеид ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид ја доби битката со Севилја во Примера, но пред „кралевите“ е една многу важна недела во која следат два супер значајни дуели против Борусија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лига Европа: Адеми со Динамо ја мина групната фаза, Наполи и Елмас ќе бараат шанса во последното коло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: