Протест „Оставка на Заев, слобода на народот“: Власта да престане да преговара за идентитетот, тоа е најсветото за овој народ


На три локации, пред Владата, пред Министерството за правда и пред Министерството за надворешни работи се одржа протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на ...
| | веќе видена | слични

Македонија не почна преговори со ЕУ и не го доби фамозниот датум за преговори ни во 2018 ни во 2019 заради КРИМИНАЛОТ и КОРУПЦИЈАТА на Заев, вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Да се потсетиме како Заев ЛАЖЕШЕ дека Македонија доби датум за преговори со ЕУ и во 2018 и во 2019 година! Македонија не почна преговори со ЕУ и не го доби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вели дека тие ќе поднесат прашања за доверба на Владата предводена од Зоран Заев, откако тој одби да си ...
| | веќе видена | слични

На 30 август Собранието ја избра новата Влада со 62 гласа „за“. „Тенкото“ мнозинство, според премиерот Зоран Заев, не требаше да биде пречка за ефикасно ...
| | веќе видена | слични

Јас сум фолклорист, етномузиколог. Мојата цел во животот е да ги истражувам македонските народни умотворби и песни. Македонскиот фолклор е еден од најубавите и ...
| | веќе видена | слични

Вечерва се обраќам од позиција на мојата професија како некој што се занимава со проучување на македонската средновековна историја и што директно е засегнат од ...
| | веќе видена | слични

Добровечер на сите кои што сте вечерва тука, благодарам што еве веќе 20тина дена сме по македонските улици, по македонски градови и села да кажеме НЕ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Многу е веројатно дека американскиот Конгрес ќе му забрани на претседателот Доналд Трамп да се кандидира за втор мандат, јавија американски медиуми, откако ...
сите 752 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК Александар Даштевски во гостување во емисијата “Прашањето ми е следно,, во врска со пописот кажа дека не е тешко да се заклучи ...
сите 213 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 191 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 99 | | | веќе видена

Поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска на денешното рочиште за настаните од 27-ми април во Собранието, негираше дека ВМРО-ДПМНЕ била ...
сите 88 | | | веќе видена

Вчера во 17:45 часот било пријавено дека во угостителски објект на подрачјето на Аеродром, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка ...
сите 382 | | | веќе видена

Во изминатиот исклучително критичен период на пандемијата со коронавирус, кога целокупниот здравствен систем се соочуваше со огромен наплив на пациенти и ...
сите 656 | | | веќе видена

СЕ ВРАЌА СТАРОТО РАБОТНО ВРЕМЕ ЗА КАФУЛИЊАТА Единствено нешто што ќе се случи во однос на рестриктивните мерки е тоа што сигурно на 21 јануари, односно ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест „Оставка на Заев, слобода на народот“: Власта да престане да преговара за идентитетот, тоа е најсветото за овој народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: