(ФОТО ГАЛЕРИЈА) И вечерва протести и блокади во Скопје, СЕ БАРА ОСТАВКА ОД ЗАЕВ


Во главниот град денеска се одвиваше протест на три локации за оставка на Зоран Заев.Граѓаните масовно се собраа пред Министерството за надворешни работи, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното гостување во „Студио 10“ на ТВ 24 истакна дека не постои никаков договор со Заев затоа што тој и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас сум единствениот кој што се бори и стои на браникот на криминалот. Ова го изјави лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешшното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во „Студио 10“ на ТВ 24 утрово излезе со обвинувања дека премиерот Зоран Заев ветувал исполнување на бугарските ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

На утринската емисија „Студио 10“ во Телевизија 24 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека со Зоран Заев нема европска иднина, ниту ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
сите 717 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 293 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 264 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) И вечерва протести и блокади во Скопје, СЕ БАРА ОСТАВКА ОД ЗАЕВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: