Димитриеска-Кочоска: Буџетот за 2021 година се сведува на расфрлање на пари за непродуктивни цели и нема да довед до стапка на раст од 5,95 проценти во 2025


3 копии

Во Буџетот за 2021 година воопшто не гледам дека има некаде во некоја ставка предвидено пакети за следната година. Многу е битно во делот на УЈП да ги ...
| | веќе видена | слични

Во денешното издание на “Утрински брифинг” кај Сашо Ордановски, гостуваше премиерот Зоран Заев кој зборуваше за уделите на неговото семејство во многубројните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев во гостувањето во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ ги отфрли обвинувањата за вмешаноста на неговото семејство во пропаѓањето на ...
| | веќе видена | слични

На денешното гостување во Утрински брифинг, премиерот Зоран Заев, потврдува дека неговиот брат Вице Заев е директно поврзан со пропаднатата Еуростандард банка. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во гостувањето во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ ги отфрли обвинувањата за вмешаноста на неговото семејство во пропаѓањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција ги потсети граѓаните на фамозните 13 милиони евра кои фамилијата Заеви ги ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи за тоа што направи владата во изминатите 100 дена на денешната прес конференција рече дека одвен ...
| | веќе видена | слични

Да не заборавиме дека Гордана Димитриеска-Кочоска (Како заменик технички министер за финансии) потпиша една милијарда евра пари за нови задолжувања кои требаше ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил вели дека буџетот за 2021 нѐ враќа една година назад и праша каде се парите од новото ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Димитриеска-Кочоска: ДИК донесе решение со кое ги отфрла обвинувањата на Филипче Гордана Димитриеска- Кочоска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 601 | | | веќе видена

Почитувани, Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 76 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 725 лица ...
сите 469 | | | веќе видена

Во однос на граѓаните кои немаат државјанства, со став излезе Хелсиншкиот комитет за човекови права (ХК). Тие подготвија правно мислење во однос на ...
сите 204 | | | веќе видена

Ситуацијата е сериозна и во овој момент имаме благо зголемување на притисокот врз ковид-центрите, односно во текот на вчерашниот ден имало поголем број на нови ...
сите 317 | | | веќе видена

Денеска на седница на Влада е Законот за здравствена заштита со чии измени предлагаме цените во приватните болници да бидат изедначени со референтните цени ...
сите 133 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 58 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 192 | | | веќе видена

Нарко картелот Заеви веќе неколку дена молчи и се обидува да го покрие случајот каде што со дрога од над 800.000 евра беа фатени блиски луѓе на Заеви и СДСМ. ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска-Кочоска: Буџетот за 2021 година се сведува на расфрлање на пари за непродуктивни цели и нема да довед до стапка на раст од 5,95 проценти во 2025

Од:
До кого (е-маил):
Порака: