„Nestle“ инвестира 3,6 милијарди долари во борбата против климатските промени

Најголемата компанија за храна во светот – „Nestle“, објави дека ќе инвестира 3,2 милијарди швајцарски франци (3,6 милијарди долари) во следните пет години за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј вчера одржа состанок по повод 5-годишнината од Договорот од Париз, пред Самитот за климатски амбиции кој ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични

Блискиот Исток сфати дека нафтата сѐ помалку ќе му носи приход Саудиска Арабија, земја на нафтата, гради град на иднината во пустината за 500 милијарди долари. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Република Северна Македонија за промовирање на циркуларната економија, дома, но и во регионот во својата индустриска политика се фокусира на стратешките цели ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 336 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 408 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Nestle“ инвестира 3,6 милијарди долари во борбата против климатските промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: