Европските социјалисти бараат да надвладее политичката мудрост меѓу Скопје и Софија


Партијата на европските социјалисти е разочарана од бугарското вето за Македонија. Според нив, Заев демонстрирал храброст и лидерство додека барал пат низ ...
| | веќе видена | слични

„Бугарија не ја запира С. Македонија кој нејзиното членство во Европската унија, бидејќи такви преговори воопшто нема“, изјавил Милен Керемедчиев, поранешен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во поголемиот дел од изминатата деценија и половина, ЕУ генерално можеше да смета дека германската канцеларка Ангела Меркел ќе дојде на помош за се, но ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Германската амбасадорка во земјава Анке Холштајн вели дека не може да коментира изјави од соседна држава, но истакнува дека Германија до последен момент се ...
| | веќе видена | слични

Известувачот од Европскиот парламент за Црна Гора, Тонино Пицула изјави дека моментално во Брисел владее време на разноразни блокади и користења на вета за ЕУ. ...
| | веќе видена | слични

Време е Владата на Република Северна Македонија да се откаже од манипулативната теза дека Бугарија го оспорува правото на самоопределување и идентитетот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Високи дипломатски извори во Брисел за МИА велат дека не се исклучува можноста лидерите на ЕУ да се обидат да разговараат за Македонија со бугарскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на делегацијата на Социјалдемократската партија на Австрија (СПО) во Европскиот Парламент, Андреас Шидер упати остра критика кон бугарската блокада за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 350 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 293 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 262 | | | веќе видена

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се ...
сите 126 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европските социјалисти бараат да надвладее политичката мудрост меѓу Скопје и Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: