Продолжува размената на документи со Софија, владата не губи надеж


5 копии

Сегашните и идните генерации нема да им простат ниту на Бугарија, ниту на Македонија, ако не најдат компромис што ќе даде перспектива, ова е пораката што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секогаш сум сметал дека со преговори можат да се најдат решенија. Сегашните и идните поколенија нема да ѝ простат ниту на Бугарија ниту на Република Македонија ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов објави на Фејсбук дека денеска се сретнал со специјалниот претставник на македонската влада, Владо Бучковски, и со него ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Отсекогаш верував дека решенијата можат да се најдат на преговарачката маса. Сегашните и идните генерации нема да ѝ простат ниту на Бугарија, ниту на Република ...
| | веќе видена | слични

„Бугарија не ја запира С. Македонија кој нејзиното членство во Европската унија, бидејќи такви преговори воопшто нема“, изјавил Милен Керемедчиев, поранешен ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска се сретна со специјалниот пратеник на македонската Влада за Бугарија, Владо Бучковски. Верува дека можат да се најдат ...
| | веќе видена | слични

Во поголемиот дел од изминатата деценија и половина, ЕУ генерално можеше да смета дека германската канцеларка Ангела Меркел ќе дојде на помош за се, но ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на средба со владинииот претставник Владо Буковски истакнал дека е важно односите на меѓусебна доверба да се вратат на строго ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 542 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува размената на документи со Софија, владата не губи надеж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: