Се подготвува теренот за монтажната болница во Куманово

Штипската Клиничка болница набави 15 боци со кислород. Средствата се обзебедени дел од буџетот на болницата, но и со средства од неколку штипски компании. ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот ги откажа операциите на штипска Хирургија. Дел од персоналот од различни оддели е во изолација и не е на работа. Операции нема ниту на Очно. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здравствените власти решија на местото на објектот во кој функционираше одделението за дијализа во Гостивар да се постави модуларна болница за лекување на ...
| | веќе видена | слични

Вчера започна рушењето на приземната зграда и уредувањето на теренот за неопходната инфраструктура. Од управата на општата болница „Ферид Мурад" информираа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Општина Охрид ги започна градежните активности за подготовка на просторот во болничкиот комплекс каде што ќе биде поставена Модуларната болница за третман и ...
| | веќе видена | слични

Во време на сериозна светска економска криза и пандемија, ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него продолжува да се однесува неодговорно и на штета на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена

Членовите на семејства на жртвите во тетовската модуларна болница денеска даваат исказ во тетовското јавно обвинителство. Нема детали, дали меѓу нив има и дел ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се подготвува теренот за монтажната болница во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: