ЕВН Македонија ја изгради првата фотонапонска централа од двострани панели во Македонија


10 копии

Првата фотонапонска централа во земјата која истовремено произведува електрична енергија од сонцето и од одблесокот на светлината се инсталираше во Неготино од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје го реализираше својот најголем партнерски проект во сегментот обновливи извори на енергија. Станува збор за фотоволтаична централа со вкупна инсталирана ...
| | веќе видена | слични

Каде ке биде Македонија во својот енергетски предизвик во светот во кој веројатно јагленот конечно ќе го снема, гасот како енергетско гориво веројатно ќе биде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на промовирањето фотонапонската централа на ЕВН Македонија, АД Скопје, во неготинско Војшанци. Тој упати честитки за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев на денешната промоција на првата најсовремена фотонапонска централа на „ЕВН Македонија” во Неготинско – Војшанци, истакна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најмалку 10 компании се заинтересирани за ТЕЦ Неготино, но физибилити студијата, која се очекува да биде готова на почетокот на следната година, ќе покаже дали ...
| | веќе видена | слични

Оваа централа е дел од најсовремените светски технологии, направена од т.н. бифацијални панели кои во горниот дел ја акумулираат директната сончева светлина, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВН Македонија ја изгради првата фотонапонска централа од двострани панели во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: