Креативна акција „Лавиринтот во Центарот за социјална работа во Шуто Оризари“

Преку кратка театарска пиеса активисти ќе ги образложат проблемите со кои се соочуваат барателите на социјална помош во Шуто Оризари. Утре, од 10 часот пред ...
| | веќе видена | слични

Фондацијата Отворено општество- Македонија во соработка со Црвениот крст на Град Скопје до крајот на годината ќе подели вкупно 2.188 хигиенски пакети и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Ограничениот пристап до социјални услуги на граѓаните, како и неажурноста на службите во ЈУМ Центар за социјална работа во Шуто Оризари (ЦСР во Шуто Оризари) ...
| | веќе видена | слични

Граѓани во центарот на Скопје денеска можеа да се прошетаат низ импровизираниот лавиринт со кој се справуваат барателите на социјална помош во Шуто Оризари и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седумдесет крвни единици беа обезбедени во денешната доброволна крводарителска акција во Кавадарци. -Уште една успешна акција, се одржа во големата сала на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Креативна акција „Лавиринтот во Центарот за социјална работа во Шуто Оризари“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: