Заев: Она што деновиве го прави ВМРО-ДПМНЕ е лажен патриотизам

2 копии

Заев мора да падне за Македонија да стане! Ова е оценката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ по повод 100 дена од новиот владин состав на Зоран Заев и коалицијата ...
| | веќе видена | слични

Откако се „прослави“ со познавањето странски јазици, пред сè српски и англиски, премиерот Зоран Заев се истакна и со збогатување на македонскиот јазик со два ...
| | веќе видена | слични

Останато

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 161 | | | веќе видена

Актуелниот претседавач со ЕУ, Португалија, се надева дека во првата половина од годинава ќе се деблокира спорот со Софија и оти ќе може да се одржи првата ...
сите 319 | | | веќе видена

Првата дама на САД, Меланија Трамп, која утре ќе ја напушти Белата куќа заедно со сопругот Доналд Трамп, кога му истекува претседателскиот мандат, со порака и ...
сите 319 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 164 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Она што деновиве го прави ВМРО-ДПМНЕ е лажен патриотизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: