ВИДЕО | РЕК Битола до 2040 ќе се затвора – Бугарија не одговори дали ја сака Македонија во Белене


Производството на електрична енергија и снабдувањето е стабилно, а проблемите што ги имаше летово, кога се попалви рудникот Суводол од каде се црпи јагленот се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје го реализираше својот најголем партнерски проект во сегментот обновливи извори на енергија. Станува збор за фотоволтаична централа со вкупна инсталирана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инсталираме 400 MW фотоволаици и 200 MW ветерници во Северна Македонија, сподели премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил. Инвестициите во енергетиката се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Првата фотонапонска централа во земјата која истовремено произведува електрична енергија од сонцето и од одблесокот на светлината се инсталираше во Неготино од ...
| | веќе видена | слични

Каде ке биде Македонија во својот енергетски предизвик во светот во кој веројатно јагленот конечно ќе го снема, гасот како енергетско гориво веројатно ќе биде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на промовирањето фотонапонската централа на ЕВН Македонија, АД Скопје, во неготинско Војшанци. Тој упати честитки за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев на денешната промоција на првата најсовремена фотонапонска централа на „ЕВН Македонија” во Неготинско – Војшанци, истакна ...
| | веќе видена | слични

Оваа централа е дел од најсовремените светски технологии, направена од т.н. бифацијални панели кои во горниот дел ја акумулираат директната сончева светлина, ...
| | веќе видена | слични

„Посветуваме внимание на зајакнување на постоечките капацитети за производство на електрична енергија, но и на инсталирање нови капацитети, пред се еколошки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | РЕК Битола до 2040 ќе се затвора – Бугарија не одговори дали ја сака Македонија во Белене

Од:
До кого (е-маил):
Порака: