(Видео) Костовски: СДСМ е јасен, нема разговори за македонски јазик и македонски идентитет, тие се потврдени


СДСМ е јасен, нема разговори за македонски јазик и македонски идентитет, тие се потврдени, изјави Мартин Костовски, пратеник на СДСМ, на новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични

Отсекогаш верував дека решенијата можат да се најдат на преговарачката маса. Сегашните и идните генерации нема да ѝ простат ниту на Бугарија, ниту на Република ...
| | веќе видена | слични

За Бугарија повеќе не се доволни само зборови, тука сака дела. Подготвени сме да работиме, да најдеме решение за надминување на оваа акумулирана недоверба и да ...
| | веќе видена | слични

Проблемите во работата на комисијата значително се усложнуваат со врамувањето на нивните хегемонистички позиции во „резолуција“ во бугарското собрание, по што ...
| | веќе видена | слични
10 копии

(Именките „пријатели“ и „непријатели“, за кои ќе стане збор подолу, се земени во наводници затоа што првите се лажни и неискрени, а вторите се измислени.) ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус по вчерашната изјава на шефицата на бугарската министерка за одбрана и вицепремиерка Екатерина Захариева дека ветото кое го стави официјална ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Костовски: СДСМ е јасен, нема разговори за македонски јазик и македонски идентитет, тие се потврдени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: