„Фајзер“ инвестира во Грција, отвора работни места за 600 луѓе

5 копии
7 копии
2 копии
7 копии

Германскиот гигант „Дајмлер“ соопшти дека на своите работници во Германија ќе им подели по 1.000 евра „корона-бонус“, со цел да ги награди за личниот и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

По примерот на други европски земји и Шпанија размислува за 4 дневна работна недела. Властите ќе го преземат овој чекор за да не се зголеми невработеноста. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу компании испратија работници на принуден одмор или ги отпуштија за време на пандемијата, што е глобален удар врз економијата Четиридневната работна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Сиљановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека не може да зборуваме за статистички процес, доколку во законот ...
сите 490 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 109 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ и потпретседател на ЕК, Жосеп Борел денеска се состана со вицепремиерот Никола Димитров и министерот за ...
сите 293 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фајзер“ инвестира во Грција, отвора работни места за 600 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: