Либан нема да има доволно кревети за да се избори со Ковид-19

6 копии
3 копии

Шведска е на работ на воведување на рестиктивни мерки затоа што бројот на новозаразени со коронавирус во оваа земја сега е повисок од Велика Британија, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на системот за здравствена нега и заштита на Стокхолм, денеска апелираше до шведската Влада да им испрати медицински работници и друг болнички ...
| | веќе видена | слични

Шведска, земјата која од почетокот на пандемијата е во центарот на вниманието на светската јавност поради своите контроверзни одлуки во врска со коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Болниците во Пакистан прават напори да се справат со зголемениот број на лица заразени со коронавирус и губат пациенти за кои веќе немаат кислород. – Се ...
| | веќе видена | слични

Шведска, земјата која со своите контроверзни одлуки во врска со коронавирусот е во центарот на вниманието, бидејќи сега бројот на новозаразени со ковид-19 по ...
| | веќе видена | слични

Имено, бројот на новоинфицирани со коронавирус по глава на жител во таа земја сега е повеќе од двојно поголем од Велика Британија, Германија и Шпанија. Шведска ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Во Албанија во последното деноноќие забележан е помал број новозарзени споредено со вчера, но и бројот на направени тестови е помал.Сепак процентот на заразени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 279 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 104 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Либан нема да има доволно кревети за да се избори со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: