Битиќи: Инвестирањето во човечкиот капитал е подеднакво важно како и капиталните инвестиции


Инвестициите во човечки капитал се подеднакво важни како и капиталните инвестиции. Верувам дека инвестирањето во луѓе е од витално значење за благосостојбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот ќе работи во склоп на Економскиот факултет во Скопје, а освен инаугуративен говор, планиран е и вебинар на тема „Креирање бизниси базирани на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Почна 11. Школа за млади лидери на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, која по прв пат се организира онлајн. Школата за млади лидери ќе се одржи во текот на ...
| | веќе видена | слични

Единаесеттата Школа за млади лидери ќе се одржи во текот на овој и следните два викенди во декември на темата „Лидерството во услови на глобални кризи". Оваа ...
| | веќе видена | слични

Овие три компании, но и некои други кои не ги посетивме, се навистина значајни за Охрид и регионот. Создаваат солидно платени работни места, можност за младите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

аменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, за време на посетата на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Костал следната година ќе креира 250 нови работни места и ќе воспостави нови, најсофистицирани линии за најсовремените производи на Костал на ...
| | веќе видена | слични

Вице премиерот за економски прашана Фатмир Битиќи денеска беше во посета на неколку компании во Охрид кои имаат потпашано со државата договори за државна ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 4. декември 2020 (ИНПРЕС) – Владата ќе продолжи и понатаму да ги поддржува успешните домашни компании, да ги стимулира да го прошируваат своето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 350 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 293 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 496 | | | веќе видена

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Инвестирањето во човечкиот капитал е подеднакво важно како и капиталните инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: