Комерцијална банка прогласена за Банка на годината во 2020 година од магазинот „The Banker“

2 копии

Комерцијална банка АД Скопје со гордост објавува дека е прогласена за „Банка на годината во 2020 година“ во Република Северна Македонија од страна на ...
| | веќе видена | слични

Надзорниот одбор на Комерцијална банка АД Скопје на својата 3-та седница одржана на ден 29.10.2020 година донесе Одлука за назначување на лице одговорно за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Согласно предлогот на владината комисија за кадровски прашања, Владата на денешната седница го отповика Марко Ѓоргиевски од должноста независен и неизвршен ...
| | веќе видена | слични

Владатана на вечерашната седница како што се сооопштува, се информирала за оставката на Дарио Николовски од должноста директор на Државниот студентски дом ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 222 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 147 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 444 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерцијална банка прогласена за Банка на годината во 2020 година од магазинот „The Banker“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: