САЈКОСКИ: Ако биде потпишан од Заев, ќе го поништиме анексот на договорот со Бугарија

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
| | веќе видена | слични

Повеќето луѓе во Бугарија се чини дека ја имаат на ум мапата на Балканот од крајот на 19 или почетокот на 20 век, кога не постоеше ниту држава Македонија, ниту ...
| | веќе видена | слични

Има ли говор на омраза кон Бугарија во македонските медиуми? Тамошната министерка за надворешни, Захариева тврди дека во последните неколку месеци биле ...
| | веќе видена | слични

Запалено бугарско знаме, навреди кон бугарскиот министер за надворешни работи, постојани напади од опозицијата, сквернавење на споменик и над 10.000 публикации ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Бугарија, која кажуваше дека се залага за проширувањето на Европската Унија и за отворањето на европскиот пат за државите од Западен Балкан, сега токму таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Второто недобивање датум со променето име- Република Северна Македонија и со политиките на актуелната владејачка гарнитура предводена од СДСМ ја предизвика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 419 | | | веќе видена

Македонија вчера го одигра првиот натпревар на Светското првенство во Египет и во него бевме поразени од Шведска со 32:20. И покрај нашиот пораз македонската ...
сите 340 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 135 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 176 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 250 | | | веќе видена

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, во координација со Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, денеска ги уапсиле А.В.(74) и ...
сите 420 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САЈКОСКИ: Ако биде потпишан од Заев, ќе го поништиме анексот на договорот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: