Д-Р. НИКОЛА ПАНОВСКИ: Не очекувам нов пик во јануари, напротив по 15.декември очекувам осетен пад на бројот на новозаразени

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
| | веќе видена | слични

По млаката или никаква реакција на надлежните и одговорни за здравјето на граѓаните, како и за парите на граѓаните, било лични или преку ФЗО (МЗ, ЛКМ, ФКМ,МЛД, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Во своето гостување во Само Вистина, Д-р Никола Пановски, потенцираше дека Ковид 19 е вирус кој мутира и го посочи лекот, кој како што вели е ефикасен и го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д-р. Никола Пановски во своето гостување во „Само вистина“, потенцира дека со 400 000 вакцини може да се постигне заштита од Ковид-19. До март,според Пановски, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Се чудам како е можно граѓаните да одбиваат да се вакцинираат бидејќи вакцините имале нус ефекти, а не го читаат упатството за употреба на антибиотици, рече ...
| | веќе видена | слични

Зборувајќи за лекот „ивермектин“, кој бил еден од поевтините лекови кои се покажале успешни во борбата против коронавирусот, доктор Никола Пановски вечерва ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Можеби со 400 илјади вакцини може да е добро, ама мислам со 800 илјади би се завршила работата, рече доктор Никола Пановски на гостувањето на емисијата Само ...
| | веќе видена | слични

Зборувајќи за лекот „ивермектин“, кој бил еден од поевтините лекови кои се покажале успешни во борбата против коронавирусот, доктор Никола Пановски во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Треба да биде доброволна вакцината против корона покрај сите контроверзи. Исто така се уште има дилеми кој ќе биде приоритетен да се вакцинира. Ако стигнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби во вчерашното гостување на ТВ21 рече функционерите на ДУИ заслужиле да бидат казнети за неносење маски ...
сите 233 | | | веќе видена

Заменик-директорката на Европскиот совет за надворешни односи, Весела Чернева вели дека не е оптимист за проширување на ЕУ за оваа година и додадава дека ...
сите 345 | | | веќе видена

Првпат по минатонеделните немири во Конгресот на САД, претседателот Доналд Трамп денеска треба да се појави во јавноста, и тоа во Тексас, во посета на ...
сите 318 | | | веќе видена

Групата за теорија на заговор позната како QAnon ја зголеми популарноста во последните месеци. Таа се прошири од таблите за пораки до мејнстрим платформите и ...
сите 143 | | | веќе видена

Се намалува притисокот на водотеците во Кумановско и општина Старо Нагоричане, но нивоата на Пчиња и Крива река сè уште се на високо ниво, проценија денеска ...
сите 191 | | | веќе видена

„Наводно имало вооружени групи кои се подготвуваат на 20 јануари да дојдат во Вашингтон на инаугурацијата на Бајден, но се најавуваат 15.000 полицајци, верувам ...
сите 49 | | | веќе видена

Во зима кога патиштата се подмрзнати или врне снег, се почесто се случуваат сообраќајни несреќи, а често тоа е случај по руралните патишта на кои видливоста е ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-Р. НИКОЛА ПАНОВСКИ: Не очекувам нов пик во јануари, напротив по 15.декември очекувам осетен пад на бројот на новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: