Ковачевски: ЕУ позитивно не оценува затоа што инвестираме во еколошки капацитети за производство на струја


2 копии

„Посветуваме внимание на зајакнување на постоечките капацитети за производство на електрична енергија, но и на инсталирање нови капацитети, пред се еколошки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје го реализираше својот најголем партнерски проект во сегментот обновливи извори на енергија. Станува збор за фотоволтаична централа со вкупна инсталирана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инсталираме 400 MW фотоволаици и 200 MW ветерници во Северна Македонија, сподели премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил. Инвестициите во енергетиката се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Првата фотонапонска централа во земјата која истовремено произведува електрична енергија од сонцето и од одблесокот на светлината се инсталираше во Неготино од ...
| | веќе видена | слични

Каде ке биде Македонија во својот енергетски предизвик во светот во кој веројатно јагленот конечно ќе го снема, гасот како енергетско гориво веројатно ќе биде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на промовирањето фотонапонската централа на ЕВН Македонија, АД Скопје, во неготинско Војшанци. Тој упати честитки за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев на денешната промоција на првата најсовремена фотонапонска централа на „ЕВН Македонија” во Неготинско – Војшанци, истакна ...
| | веќе видена | слични

Оваа централа е дел од најсовремените светски технологии, направена од т.н. бифацијални панели кои во горниот дел ја акумулираат директната сончева светлина, ...
| | веќе видена | слични

Производството на електрична енергија и снабдувањето е стабилно, а проблемите што ги имаше летово, кога се попалви рудникот Суводол од каде се црпи јагленот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: ЕУ позитивно не оценува затоа што инвестираме во еколошки капацитети за производство на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: