Кина ги помина САД во трговската размена со ЕУ

Извозот на Кина во ноември пораснал за 21,1% во споредба со минатата година, а увозот за 4,5%, додека азиската економија во најголем дел заздраве од кризата со ...
| | веќе видена | слични

Речиси 100 милиони нови автомобили се произведуваат годишно во светот. Индивидуално, Кина е убедливо најголемиот производител на автомобили на планетата, со ...
| | веќе видена | слични

Перу може да стане најголем светски извозник на боровинки во 2020 година, заземајќи ја лидерската позиција на Чиле. Според перуанската асоцијација на извозници ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протести има низ повеќе региони во Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј Навални, кој беше уапсен минатиот викенд кога се врати ...
сите 262 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина ги помина САД во трговската размена со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: