Прв состанок на Платформата „За татковината со љубов“


3 копии

Поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и екс-министерот за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Миновски се меѓу советниците на заменик на претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека во време на пандемија кога се соочуваме со човечки жртви се непотребни обвинувања. – Економската ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во гостувањето на Телма иако не одговори директно дали поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во емисијата Топ тема на Телма истакна дека во време на пандемија кога се соочуваме со човечки жртви се ...
| | веќе видена | слични

Во вакво време се непотребни обвинувања. Но, и покрај тоа што вршиме јавни функции, ние сме луѓе и треба да се сплотиме во решвањето на проблемите, поточно во ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во Топ тема, вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, беше запрашан за рецесијата во која се наоѓа С.Македонија и што се ...
| | веќе видена | слични

Овие три компании, но и некои други кои не ги посетивме, се навистина значајни за Охрид и регионот. Создаваат солидно платени работни места, можност за младите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв состанок на Платформата „За татковината со љубов“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: