33 починати и 946 нови случаи на Ковид-19

5 копии
2 копии

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 731 оздравени пациенти од: Скопје-252, Куманово-18, Штип-34, Прилеп-47, Тетово-22, Струга-34, Велес-35, ...
| | веќе видена | слични

Денеска Македонија забележа нов рекорд на починати пациенти од коронавирус за 24 часа. Досега рекордот беше 40 починати во еден ден. Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 504 новозаразени, 46 починати и 731 оздравени пациенти. Вкупната бројка ковид ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите предлози на опозицијата се отфрлениПописот не може да биде релевантен без немањето на слух за опозицијатаЗаконот за попис е резултат на претходно ...
сите 481 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 226 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

33 починати и 946 нови случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: