Конференција „Патот кон единствениот европски пазар“


Центарот ќе работи во склоп на Економскиот факултет во Скопје, а освен инаугуративен говор, планиран е и вебинар на тема „Креирање бизниси базирани на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, денес на заедничка прес-конференција со ЕУ амбасадорот Дејвид Гир и директорот на Развојната банка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, денес на заедничка прес-конференција изајви дека преку механизмот EU4Resiliance од ИПА програмата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес на заедничка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Протести има низ повеќе региони во Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј Навални, кој беше уапсен минатиот викенд кога се врати ...
сите 261 | | | веќе видена

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, за сајтот на хрватскиот ракометен сојуз даде интервју во кое зборуваше за неговата кариера, ...
сите 330 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена

Европскиот амбасадор во Скопје, Дејвид Гир, вели дека вакцинацијата не треба да биде натпревар помеѓу земјите. Тој вети дека ЕУ ќе обезбеди доволно дози за ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конференција „Патот кон единствениот европски пазар“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: