Бугарија нема да попушти, ветото веќе е сигурно


3 копии

„Јас не верувам во пресврт до крајот на годината. Особено не после овој потег на премиерот да назначи свој специјален претставник за Бугарија, Бучковски. ...
| | веќе видена | слични

„Ние од Република Бугарија како сосед имаме право да бидеме незадоволни за начинот на кој што тие се поставија во овој случај со ветото кон Македонија. Но има ...
| | веќе видена | слични

Договорот со Бугарија носеше повеќе проблеми отколку решенија, рече во вечерашното гостување на „Сител“ пратеникот Антонио Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во вестите на телевизија Сител гостуваше Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. При своеото гостување посочи дека договорот со Бугарија носеше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Од основањето на Република Северна Македонија, нашите билатерални односи се на најниско ниво“. Ова го изјави за БНР поранешниот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во Сител тв, пратеникот Антонио Милошоски, потенцира дека е погрешна одлуката на Пендаровски да не пристапи кон ЕЕЗ. „На собраниска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалниот претставник на македонската влада за разговори со Бугарија, Владо Бучковски, вели дека Македонија е подготвена целосно да го имплементира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на утринската емисија Телевизија 24 тврди дека Бугарија имала право да го оспорува постоењето на македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со усвојувањето на Законот за попис на населението се создадени нормативните услови да се реализира оваа важна статистичка операција после 19 години, објави ...
сите 353 | | | веќе видена

Со 62 гласа „за“, без ниту еден „против“ и „воздржани“, Собранието го усвои Законот за попис на населението и домаќинствата, кој треба да се одржи во април ...
сите 142 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 315 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија нема да попушти, ветото веќе е сигурно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: