Македонците со најскромни очекувања за платата во регионот – „само“ 524 евра

3 копии

Околу 89 проценти од српските граѓани сметаат дека се информирани за пандемијата на коронавирусот, но само пет отсто се целосно задоволни од информациите и ...
| | веќе видена | слични

Спротивно на популарното (женско) мислење, еден дел од телото што го кријат жените поради несигурност е токму она што мажите навистина го сакаат. Еден дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувањето спроведено од администраторите на „Незаконски средби“, најпознатата веб-страница за венчавки во Велика Британија, ја покажа вистинската причина ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата ќе се одвива во веќе постоечките капацитети ,а ќе се спореведе и брз процес на тренинг за вакцинирање на медицинскиот персонал.  Целта е да се ...
| | веќе видена | слични

Само два отсто од луѓето во светот имаат зелени очи, од нив повеќето се жени отколку мажи, а најмногу од нив живеат во Европа. Луѓето со зелени очи се посебни ...
| | веќе видена | слични

Зелените очи имаат склоност да варираат во својата боја, во зависност од расположението, времето, но исто така и облеката која што ја носат луѓето кои што ги ...
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за висината на платата со која би биле задоволни, најголеми очекувања во регионот имаат граѓаните на Хрватска - во просек над 1.200 евра. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 154 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 168 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 151 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците со најскромни очекувања за платата во регионот – „само“ 524 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: