Блокираме во Виница, Македонска Каменица и Пробиштип се додека Заев не запре со распродажбата на Македонија

7 копии

Покрај онаа блоката која што денеска се случи пред Владата на Република Македонија и онаа пред Министерството за надворешни работи, вечерва од 18ч се блокираа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот народ е револтиран, бесен и се чувствува измамено. Тоа е првиот впечаток кој може да се забележи насекаде низ државата, вклучително и во овие два ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вчерашното издание на дебатната емисија „Заспиј ако можеш“ членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог д-р. Марија Андоновска, зборуваше за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог д-р Марија Андоновска, која ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија “24 анализа” гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За обнова на Македонија”, Игор Јанушев ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во знак на револт за распродажбата на националните интереси се блокираа крстосници и во Битола. Битолчани се крајно разочарани и понижени од страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протести има низ повеќе региони во Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј Навални, кој беше уапсен минатиот викенд кога се врати ...
сите 262 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 139 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокираме во Виница, Македонска Каменица и Пробиштип се додека Заев не запре со распродажбата на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: