Мисајловски: МНР треба да ги штити македонските национални интереси


Миистерството за надворешни работи (МНР) треба да ги штити македонските национални интереси каде едно време јас работев, а сега гледаме дека неколку дена се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владимир Нелоски, претседател на Градски Комитет при ВМРО-ДПМНЕ денес во вестите на телевизија 24 посочи дека денес е црн ден за Македонија, освен што државата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ние сме пред се политичка партија која што е одговорна пред граѓаните. И мислам дека нема човек во Македонија кој што се сомнева во тоа дека ВМРО-ДПМНЕ не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Реакција на авторот на платформата на СДСМ “Едно општество за сите” која премиерот Заев ја прифати и ја промовираше како своја главна политичка идеологија. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
11 копии
5 копии

Бандата составена од Бучковски, Османи, Димитров и Заев се откажа од придавката македонски и поради ова ќе одговараат за велепредавство, изјави александар ...
| | веќе видена | слични

Макети на премиерот Заев, вицепремиерот Димитров, министерот за надворешни Османи и специјалниот пратеник за Бугарија, Бучковски, осамнаа денеска пред Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Зоран Заев беше тој кој што гарантираше дека придавката „македонски“ е загарантирана за македонска влада, македонски јазик, за македонска историја. Вчерашното ...
| | веќе видена | слични

Не постои друга земја во светот во која што премиерот на онаков ноншалантен и лаконски начин се откажува од идентитетот и од придавката за која што се бореле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 336 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 408 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: МНР треба да ги штити македонските национални интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: