Стојаноска: Заев со Бугарија ПОТПИША ДОГОВОР КОЈ НИ ДОНЕСЕ ПРОБЛЕМИ

2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на утринската емисија Телевизија 24 тврди дека Бугарија имала право да го оспорува постоењето на македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во денешното гостување во Студио 10 на ТВ 24 говореше за блокадата од Бугарија за Македонија. Како што истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако не биде утре датум за да започнат преговоирте тоа може ќе биде во март или јуни ние треба да сметам дека има владина конференција целта на преговорите е ...
| | веќе видена | слични

Бујар Османи, министер за надворешни работи во Студио 10 на ТВ24 вели дека никој не би дозволил понижување од бугарска страна. „Ова повеќе е прашање на емоции, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Продолжуваме понатаму јас се обидувам да објаснам дека овој процес има пречки од почетокот, па до крајот. Поминуваме низ процес кој бара консензус, вели Бујар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По ветото од Бугарија, треба да бидеме смирени и трезни, треба да бидеме возсрасни. Не треба да ја повториме грешката од НАТО Самитот во Букурешт 2008-та кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Заев со Бугарија ПОТПИША ДОГОВОР КОЈ НИ ДОНЕСЕ ПРОБЛЕМИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: