Каевски: Со амандмандската блокада ВМРО ДПМНЕ ги кочи парите да стигнат до граѓаните


„Деловникот бил сменет без опозиција? Тоа не е точно. На сите координации кои беа закажани се говореше за онлајн собрание. Од самиот старт опозицијата не сака ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Левица преку допис се обрати до редакцијата на „А1он“, по објавениот напис дека лидерот на партијата Димитар Апасиев не кажува дали Левица ќе ги задржи или ...
| | веќе видена | слични

Викендов експресно беше изгласана распределбата на 3,5 милиони евра за финансирање на политичките партии, без полемики, смешни амандмани и обвинувања. Јавноста ...
| | веќе видена | слични

А бе кај се Апасиев и Крмов да прават „филибастеринг“ за 3-те милиони евра народни пари за политичките партии? Нешто не им текнуваат „смешни“ амандмани кога ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Партиите денеска со ист став дека во саботата донесениот Законот за финансирање на политички партии предвидува намалување на средствата што се предвидени за ...
| | веќе видена | слични

Гласањето на пратениците во собранието за финансирање на политичките партии е не етичко во овие услови на Пандемија иако тоа не е спорно и е дозволено од ...
| | веќе видена | слични

Откако за време на заеднички изгласаа да се одмрзнат парите наменети за политичките партии, запрени поради кризата со коронавирусот, што наиде на осуди во ...
| | веќе видена | слични

Ниту коронакризата не ги спречи партиите и оваа година братски да „лапнат“ над три милиони евра од буџетската каса кои законски им припаѓаат откако во јули ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не постои храм на демократијата во светот во кој што избран министер од Собрание ќе дојде и ќе се расправа со пратениците, ќе суди кој што зборува и на кој ...
сите 399 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју во емисијата „Лице в лице“ на bTV, освен за темата парламентарни избори во ...
сите 381 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 45 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 178 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каевски: Со амандмандската блокада ВМРО ДПМНЕ ги кочи парите да стигнат до граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: