СДСМ: Апокалипса му се случува на Мицкоски во ВМРО-ДПМНЕ


2 копии

Заев со своите ветувања ги подгрева апетитите на соседните држави, а не е способен да испорача резултати. Државата треба да ја води експертска или влада за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Причината за неуспехот и за неможноста Македонија да ги започне преговорите со ЕУ, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја гледа во премиерот Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дозволете ми најпрво на православните христијани да им го честитам големиот празник Св. Климент Охридски, а Вам и на Вашите семејства да ви посакам среќа ...
| | веќе видена | слични

Да престане трговијата со правата на нашите Македонци кај нашиот источен сосед и кај нашите соседи воопшто. Затоа ајде сите да се обединиме против сето ова што ...
| | веќе видена | слични

Тука нема партија, тука нема вера, тука нема нација, нема леви, нема десни, нема либерални, нема конзервативни, сите сме денеска потребни да се обединиме и да ...
| | веќе видена | слични

За Македонија да престане да губи, потребно е обединување и пораз на Заев, порача лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во своето видео обраќање. ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ „Дозволете ми најпрво на православните христијани да им го честитам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 221 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 148 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 167 | | | веќе видена

До Третиот век, Божик и Богојавление се празнувале во ист ден на Водици, затоа што се сметало дека денот на кој Христос се родил е денот кога Бог се јавил, ...
сите 145 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 465 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Апокалипса му се случува на Мицкоски во ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: