Утре нова блокада на Владата, МНР и Правда: Да не молчиме, бараме оставка од Заев и слобода на народот!


Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски за утре, четврток, 3 декември, најави нова блокада на Владата, МНР и Министерството за правда. Блокадата ќе биде од 17 ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва посочи дека за претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, најдобро е да ја смени професијата.Тешко на народот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев со своите ветувања ги подгрева апетитите на соседните држави, а не е способен да испорача резултати. Државата треба да ја води експертска или влада за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Причината за неуспехот и за неможноста Македонија да ги започне преговорите со ЕУ, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја гледа во премиерот Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Дозволете ми најпрво на православните христијани да им го честитам големиот празник Св. Климент Охридски, а Вам и на Вашите семејства да ви посакам среќа ...
| | веќе видена | слични

Да престане трговијата со правата на нашите Македонци кај нашиот источен сосед и кај нашите соседи воопшто. Затоа ајде сите да се обединиме против сето ова што ...
| | веќе видена | слични

Тука нема партија, тука нема вера, тука нема нација, нема леви, нема десни, нема либерални, нема конзервативни, сите сме денеска потребни да се обединиме и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе земји во Европа го одложија пописот што го планираа годинава, но владејачките партии во Македонија упорно го туркаат законот во Собрание и по секоја ...
сите 443 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 300 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Министерството за правда на САД вчера соопшти дека е уапсен избран функционер од Ново Мексико поради поврзаност со нападот на Капитол на 6 јануари, по што тој ...
сите 436 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре нова блокада на Владата, МНР и Правда: Да не молчиме, бараме оставка од Заев и слобода на народот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: