Празни езера во Македонија е еднакво на 39 милиони долари инкасирани од извоз на струја

Македонија е 57. земја во светот по извоз на електрична енергија, од којшто во 2019-та година заработи 39.015.000 долари или над 26% повеќе во однос на 2018-та ...
| | веќе видена | слични

Од јуни до септември продаваш струја за 43,5 евра (просечно). И тоа во услови кога термо производството ти е помало за 30 отсто од планирано, а хидро ...
| | веќе видена | слични

За приватни бизнис интереси за производство и продажба на струја, власта ги испразни македонските езера и акумулации доведувајќи ги до под дозволениот минимум. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најмалку 10 компании се заинтересирани за ТЕЦ Неготино, но физибилити студијата, која се очекува да биде готова на почетокот на следната година, ќе покаже дали ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во вчерашната жестока расправа во Собранието за Законот за попис, пратеникот од партијата левица, Борислав Крмов му реплицираше на министерот за правда Бојан ...
сите 390 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју во емисијата „Лице в лице“ на bTV, освен за темата парламентарни избори во ...
сите 383 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 571 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 43 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 178 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Празни езера во Македонија е еднакво на 39 милиони долари инкасирани од извоз на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: