(Видео) Мицкоски: Тоа што Бучковски преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио


„Тоа што осудениот Владо Бучковски кој го ослободи Врховен суд преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио“, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тито Петковски, претседател на НСДП вечерва гостуваше во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5, говореше за потеклото на неговото име и проблемите со Бугарите во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот новинар а сега директор во државната компанија за струја МЕПСО Љупчо Зиков во емисијата "Само вистина" на Канал 5 тврди дека Бугарија не се мешала ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија која е дел од коалицијата „За обнова на Македонија, Стевчо Јакимовски на протестот пред македонската Влада, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски на денешниот протест на опозицијата изјави дека Владата врши национално предавство во преговорите со Бугарија. Според него, ...
| | веќе видена | слични

-ВМРО-ДПМНЕ е историски европска партија, но имаме црвени линии, се досега што е испорачано од Бугарија е максимално неприфатливо, историските комисии нека си ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Пандов, вечерва на Само вистина во Канал 5 телевизија, истакна дека ставовите на Владо Бучковски и Заев се идентични како на Бојко Борисов и на ...
| | веќе видена | слични

Тој ги повика сите граѓани на Македонија да се обединат и да се сплотат за да го спречат премиерот Зоран Заев во распродавањето на македонските национални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ чека законот за попис да излезе во Службен весник да почнат со собирање потписи од граѓаните со кои ќе побараат во Парламентот да се ...
сите 478 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 225 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 198 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 114 | | | веќе видена

Машката македонска репрезентација го претрпе четвртиот пораз на петтиот натпревар на Светското првенство, втор во главната фаза на шампионатот. Ова попладне ...
сите 278 | | | веќе видена

Уште пред да започне мечот, јасно беше дека Македонија ќе загуби од Русија на ракометниот Мундијал во Египет, а непознато беше само конечниот резултат. На ...
сите 136 | | | веќе видена

Шпанскиот прволигаш Барселона дефинитивно нема да може да смета на капитенот Лионел Меси за лигашкиот меч против Елче кој е на програмата оваа недела. Меси ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Мицкоски: Тоа што Бучковски преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио

Од:
До кого (е-маил):
Порака: