„Њујорк Тајмс“: Бајден нема да го смени директорот на ФБИ, Кристофер Реј


Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден нема да го смени Кристофер Вреј од функцијата директор на Федералното истражно биро (ФБИ), пренесе „Њујорк ...
| | веќе видена | слични

Судиите одбиле да ја блокираат таа сојузна држава за да ја официјализираат победата на Бајден во Пенсилванија. Во кратката одлука, Врховниот суд го одби ...
| | веќе видена | слични
10 копии
10 копии

Врховниот суд на САД синоќа ја отфрли последната тужба на републиканците во врска со законитоста на изборниот процес во Пенсилванија, пренесуваат американските ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд на САД го одби барањето на републиканците за откажување на 2,5 милиони гласачки ливчиња што пристигнаа по пошта во Пенсилванија, една од клучните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Планот на новата администрација е масовна дистрибуција на вакцини за во првите сто дена од мандатот да има сто милиони вакцинирани Директорот на Националниот ...
| | веќе видена | слични

СЗО оценила дека епидемиолошката ситуација во САД е шокантна, имајќи ја предвид состојбата во која се наоѓа здравствениот систем. Директорот на одделението за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Њујорк Тајмс“: Бајден нема да го смени директорот на ФБИ, Кристофер Реј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: