Пренџов: Со именувањето на Бучковски, се бајпасира Османи, А ТОА Е ЦЕЛОСЕН НЕУСПЕХ НА ПРЕГОВОРИТЕ


Љупчо Пренџов пратеник од ГРОМ во македонското Собрание вечерва на 24 Анализа во Телевизија 24, истакна дека со именувањто на Владо Бучковски за специјален ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тито Петковски, претседател на НСДП вечерва гостуваше во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5, говореше за потеклото на неговото име и проблемите со Бугарите во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот новинар а сега директор во државната компанија за струја МЕПСО Љупчо Зиков во емисијата "Само вистина" на Канал 5 тврди дека Бугарија не се мешала ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија која е дел од коалицијата „За обнова на Македонија, Стевчо Јакимовски на протестот пред македонската Влада, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски на денешниот протест на опозицијата изјави дека Владата врши национално предавство во преговорите со Бугарија. Според него, ...
| | веќе видена | слични

-ВМРО-ДПМНЕ е историски европска партија, но имаме црвени линии, се досега што е испорачано од Бугарија е максимално неприфатливо, историските комисии нека си ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Пандов, вечерва на Само вистина во Канал 5 телевизија, истакна дека ставовите на Владо Бучковски и Заев се идентични како на Бојко Борисов и на ...
| | веќе видена | слични

Тој ги повика сите граѓани на Македонија да се обединат и да се сплотат за да го спречат премиерот Зоран Заев во распродавањето на македонските национални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 524 | | | веќе видена

Трамп последен пат и се обрати на јавноста во својство на претседател на САД во воздухопловната база Ендрус, каде што се прости од нацијата со проштален говор, ...
сите 269 | | | веќе видена

Фото:РФМ Слично како и Мартин Томовски, селекторот Данило Брестовац беше разочаран од конечниот исход на натпреварот против Словенија во главата фаза на ...
сите 202 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 506 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пренџов: Со именувањето на Бучковски, се бајпасира Османи, А ТОА Е ЦЕЛОСЕН НЕУСПЕХ НА ПРЕГОВОРИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: