Мисајловски: Сите заедно да се сплотиме против Заев и да победи Македонија


Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот протест со мотото „Оставка на Заев, слобода на народот,“ посочи дека од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија не почна преговори со ЕУ и не го доби фамозниот датум за преговори ни во 2018 ни во 2019 заради КРИМИНАЛОТ и КОРУПЦИЈАТА на Заев, вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Да се потсетиме како Заев ЛАЖЕШЕ дека Македонија доби датум за преговори со ЕУ и во 2018 и во 2019 година! Македонија не почна преговори со ЕУ и не го доби ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата Стево Пендаровски не се согласува со испратеното писмо од поранешниот претседател Бранко Црвенковски до сопатијците на СДСМ да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата Стево Пендаровски вечева во Дневникот на Сител кажа дека не се согласува со испратеното писмо од поранешниот претседател Бранко ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Народот е на улиците низ цела Македонија да ја спречи распродажбата на идентитетот која ја подготвуваше сега веќе премиерот во заминување, Зоран Заев. Затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија уапси двајца соработници на затворениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални и се закани дека ќе ги тужи другите заради повикување преку интернет да се ...
сите 219 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Македонската репрезентација во моментов го игра против Русија на вториот меч од втората фаза на СП во Египет. Нашите ракометари лошо го отворија овој меч. Само ...
сите 484 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 111 | | | веќе видена

Лука Јовиќ ја одбил можноста да се пресели во Милан, Србинот се плашел дека ќе му ја грее клупата на Златан Ибрахимовиќ. Италија Лука Јовиќ минатата недела го ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Сите заедно да се сплотиме против Заев и да победи Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: