Коѕијас не нарекува „Северномакедонци“ и го критикува бугарскиот шовинизам

Eкс шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас пишува за македонско - бугарските односи и блокадата на македонските преговори. „Сериозен проблем се создаде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Назначувањето на Владо Бучковски за специјален представник на владата за Бугарија е супституција за немањето на амбасадор во Софија во моментов, вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Позицијата на Грција за поддршката на европската перспектива на Западен Балкан, ја повтори портпаролот на грчкото МНР Александрос Папајоану, на редовниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската перспектива на земјите од Западен Балкан, била една од темите за кои разговарале шефовите на грчката и бугарската дипломатија, Никос Дендиас и ...
| | веќе видена | слични

Перспективата за европски интеграции на земјите од Западен Балкан беше тема на разговорите помеѓу шефовите на Грчката и Бугарската дипломатија, Никос Денидас и ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, пишува за бугарското вето, ги анализира, но и ги критикува барањата и позициите на Софија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коѕијас не нарекува „Северномакедонци“ и го критикува бугарскиот шовинизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: