Бучковски: Убеден сум дека ќе најдеме решение, немам џокер во ракавот, но имам искуство


Поранешниот премиер Владо Бучковски е убеден дека ќе најде решение, околу спорот со Бугарија. -Убеден сум дека ќе најдеме решение, но не за седум дена. Можеби ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски на Фејсбук објави дека денеска имал средба со Владо Бучковски кого Владата го назначи за специјален претставник за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Немаме опозиција со долгорочна визија. Опозицијата во форма на ВМРО-ДПМНЕ е во голема криза и постојано бара теми за да го крене народот на протест, вели ...
| | веќе видена | слични
11 копии

„Македонската влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на спроведувањето на Договорот за соседство со Бугарија“, ...
| | веќе видена | слични

„Мојот мандат е една година. Со тоа Владата покажува дека некои работи не можат да се случат или решат за една недела. Јас сакам да успееме сега, но ако не се ...
| | веќе видена | слични

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 336 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 215 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 255 | | | веќе видена

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Македонија ќе се спроведе од 1 до 21 април оваа година, а за негова доследна реализација ќе биде изготвена ...
сите 156 | | | веќе видена

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
сите 246 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бучковски: Убеден сум дека ќе најдеме решение, немам џокер во ракавот, но имам искуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: