ИЈЗ: За 9,9 отсто намален бројот на нови случаи со Ковид-19, зголемен бројот на оздравени


Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 9. декември 2020 (ИНПРЕС) – Во првите седум дена од декември, во Охрид се регистрирани 230 новозаболени од COVID-19. Изминатата недела се евидентирани и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

За 10,7 отсто е намален бројот на починати од Ковид-19, а за 4,2 отсто е намален бројот на новозаразени, покажуваат податоците од неделниот извештај на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 32 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господине Симовски, како течат подготовките за пописот и дали по скоро 19 години ќе имаме успешно спроведена статистичка операција? Ќе почнам со одговор на ...
сите 453 | | | веќе видена

Во синоќешното интервју на БНТ, вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, повторно ја коментираше и темата Република Северна ...
сите 380 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 370 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЈЗ: За 9,9 отсто намален бројот на нови случаи со Ковид-19, зголемен бројот на оздравени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: